Eksperci

Agnieszka Kamińska
dr hab. n. med. Agnieszka Kamińska
Lekarz okulista, mikrochirurg z wieloletnim doświadczeniem. Absolwentka II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – otrzymała dyplom lekarza z wyróżnieniem w 1998 r. Tytuł Doktora Nauk Medycznych uzyskała w 2004 roku, a stopień specjalisty chorób oczu w 2005 roku.
Aleksandra Sibilska
lek. med. Aleksandra Sibilska
Studentka kierunku lekarskiego. Wiceprezes Ogólnopolskiego Studenckiego Towarzystwa Ortopedycznego. Laureatka konkursu "Innowacje w rehabilitacji". Autorka i współautorka rozdziałów i publikacji m.in.z doktorem Tokishem i profesorem Randellim.
Anna Kamińska
dr hab. n. med. Anna Kamińska
Zainteresowania zawodowe i naukowe dr hab. n. med. Anny Kamińskiej wiążą się z leczeniem operacyjnym zaćmy, jaskry oraz transplantacji rogówki. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, od 2015 pełni funkcję wiceprzewodniczącej Sekcji Rogówki, a od tego roku jest przewodniczącą Sekcji Jaskry Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.
Bolesław Samoliński
prof. dr hab. n. med. Bolesław Samoliński
Kierownik Zakładu Alergologii i Immunologii Klinicznej
Edward Czerwiński
prof. dr hab. n. med. Edward Czerwiński
Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego, obecnie kierownik Zakładu Chorób Kości i Stawów CM UJ. Prof. E.Czerwiński legitymuje się 44-letnim stażem pracy zawodowej, w tym 7-letnim stażem na stanowisku Kierownika Kliniki Ortopedii Szpitala Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Ewa Kosior-Jarecka
dr n. med. Ewa Kosior-Jarecka
Ewa Sewerynek
prof. dr hab. n. med. Ewa Sewerynek
Endokrynolog. Od 1997 r. przedmiotem jej zainteresowania są zaburzenia układu kostno-mięśniowego, szczególnie osteoporoza i niedobory witaminy D3. Od wielu lat zajmuje się zarówno naukowo, jak i klinicznie tematyką zaburzeń endokrynnych, zwłaszcza chorobami tarczycy, ale także procesami związanymi ze starzeniem się organizmu, w tym udziałem melatoniny w profilaktyce zaburzeń oksydacyjnych.
Ireneusz Babiak
dr hab. n. med. Ireneusz Babiak
Posiada 30-letnie doświadczenie zawodowe zdobywane w trakcie pracy i szkoleń w szpitalach klinicznych w Polsce, Niemczech, Szwajcarii i Szwecji. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób stawów kolanowych, biodrowych, barkowych, kręgosłupa, deformacji ręki i stopy, terapii podciśnieniowej ran (tj. NPWT) systemami VAC, Pico, Avelle. 
Iwona Grabska-Liberek
prof. dr hab. n. med. Iwona Grabska-Liberek
Okulista, kierownik Kliniki Okulistyki CMKP w SPSK im. W. Orłowskiego w Warszawie, prezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, dyrektor Banku Tkanek Oka w Warszawie.
Jacek P. Szaflik
prof. dr hab. n. med. Jacek P. Szaflik
Kierownik Katedry i Kliniki Okulistyki II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz chirurg przedniego odcinka oka, szczególnie specjalizuje się w przeszczepach rogówki. Wiedzę o współczesnych technikach operacyjnych poszerzał na stażach i kursach w ośrodkach zagranicznych (w Portland, Cincinnati i Erlangen).
Jacek Robaszkiewicz
dr hab. n. med. Jacek Robaszkiewicz
Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu operacyjnym schorzeń przedniego (zaćma) i tylnego odcina gałki ocznej (ciało szkliste, siatkówka). W Centrum Okulistycznym OKOLAND jest współzałożycielem i współwłaścicielem, konsultuje i kwalifikuje do zabiegów okulistycznych (witrektomii), które przeprowadza w renomowanych ośrodkach o wysokich standardach leczniczych.
Jarosław Woroń
dr n. farm. Jarosław Woroń
Absolwent Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie, specjalista farmakologii klinicznej, adiunkt w Zakładzie Farmakologii Klinicznej Katedry Farmakologii Wydziału Lekarskiego UJ CM w Krakowie oraz w Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii Nr 1 Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
Justyna Izdebska
dr n. med. Justyna Izdebska
Obecnie pracuje w w Centrum Mikrochirurgii Oka LASER, gdzie zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń oczu oraz wykonuje korekcję laserową wad wzroku i wstawia implanty oczodołowe.
Krzysztof Buczyłko
prof. dr hab. n. med. Krzysztof Buczyłko
Kierownik NZOZ Centrum Alergologii
Łukasz Antolak
lek. med. Łukasz Antolak
Specjalizuje się w leczeniu zachowawczym i chirurgicznym schorzeń oraz urazów kręgosłupa (dyskopatie, przepukliny dyskowe, zmiany zwyrodnieniowe, osteoporotyczne i urazowe złamania kręgów, kręgoszczeliny, kręgozmyki, deformacje u dzieci i dorosłych – skoliozy, choroba Scheuermanna).
Małgorzata Berwecka
mgr Małgorzata Berwecka
Ukończyła studia na kierunku Rehabilitacja Ruchowa w Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. W latach 2001–2010 pracowała w Zakładzie Odnowy Biologicznej AWF w Krakowie. Od 2011 r. jest pracownikiem Zakładu Chorób Kości i Stawów Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie.
Marcin Domżalski
dr hab. n. med. Marcin Domżalski
Absolwent z wyróżnieniem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi w 1997 roku. Uczestnik Stacjonarnych Studiów Doktoranckich na Uniwersytecie w Łodzi. Tytuł doktora nauk medycznych otrzymał z wyróżnieniem w 2002 roku. Stypendysta OASI Milano w 2002 roku. Stypendysta jako research fellow na T. Jefferson University of Philadephia w A.I. duPont Hospital for Children, USA w 2005/2006.
Marek Napiontek
prof. dr hab. n. med. Marek Napiontek
Współpracuje z Prywatnym Szpitalem MedPolonia w Poznaniu i Kliniką Kolasiński w Swarzędzu. Uhonorowany indywidualną nagrodą naukową Ministra Zdrowia (2002 r.). Autor licznych publikacji krajowych i zagranicznych z zakresu ortopedii oraz traumatologii narządu ruchu.
Marek Synder
prof. dr hab. n. med. Marek Synder
Absolwent Akademii Medycznej w Łodzi. Kierownik Kliniki Ortopedii i Ortopedii Dziecięcej UM w Łodzi. Konsultant Wojewódzki w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu dla obszaru województwa łódzkiego. Prezes PTOiTr przez dwie kadencje 2014–2018. Przewodniczący Sekcji Ortopedii Dziecięcej 2001–2004.
Marek Tramś
dr n. med. Marek Tramś
Od 1995 roku zajmuje się leczeniem urazów i chorób stawów techniką artroskopową u dorosłych i dzieci. W 1988 roku ukończył Akademię Medyczną w Warszawie, a od 1995 roku posiada specjalizację II stopnia z ortopedii i traumatologii narządu ruchu uzyskaną w Klinice Ortopedii Akademii Medycznej w Warszawie.
Marta Pietruszyńska
lek. med. Marta Pietruszyńska
Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pracuje jako asystent w Klinice Okulistyki CMKP w Warszawie. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób przedniego odcinka oka. Wykonuje operacje zaćmy i operacje w zakresie plastyki powiek oraz drobne zabiegi na aparacie ochronnym oka.
Mikołaj Wróbel
lek. med. Mikołaj Wróbel
Lekarz specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu, kierownik d/s technologii medycznych. Ukończył studia medyczne na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Gdańsku. W 2004 r. kierownik ambulatorium Batalionu Dowodzenia w Karbali oraz lekarz Zespołu Ewakuacji Medycznej w Camp Babilon.
Monika Łazicka-Gałecka
dr n. med. Monika Łazicka-Gałecka
Paweł Surdziel
dr n. med. Paweł Surdziel
Specjalista ortopeda i traumatolog. Chirurg ręki. Mikrochirurg nerwów i naczyń. Prowadzi leczenie urazów (złamań, uszkodzeń nerwów, ścięgien, naczyń), deformacji pourazowych, wad wrodzonych oraz leczenie rekonstrukcyjne. Propagator zabiegów małoinwazyjnych w obrębie ręki pod kontrolą USG, w znieczuleniu miejscowym (WALANT).
Piotr Dąbrowiecki
dr n. med. Piotr Dąbrowiecki
Specjalista chorób wewnętrznych i alergologii, członek zarządu warszawsko-otwockiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc, Polskiego towarzystwa Alergologicznego, Vice Prezes Towarzystwa Zdrowiejących z Astmy w Warszawie, Przewodniczący Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na astmę, alergię i POChP.
Piotr Sznajder
mgr Piotr Sznajder
Radca prawny, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, jak również Podyplomowych Studiów Prawa Finansowego i Gospodarczego na tej uczelni. Wykonuje zawód we własnej kancelarii od 2013 r. w ramach wykonywanego zawodu świadczył i świadczy usługi prawne związane m.in. z obsługą prawną podmiotów leczniczych, w tym m.in. Wojewódzkiego Centrum Ortopedii i Rehabilitacji Narządu Ruchu w Łodzi.
Piotr Tesla
dr n. med. Piotr Tesla
Mikrochirurg z dużym doświadczeniem. Specjalizuje się w chirurgii siatkówki i ciała szklistego oraz zaćmy. Wykonuje operacje schorzeń, takich jak: otwór plamki żółtej, błona nasiatkówkowa, wylew krwi do ciała szklistego, odwarstwienie siatkówki, zwyrodnienie ciała szklistego, ciało obce wewnątrzgałkowe, przemieszczenie soczewki własnej lub implantu sztucznej soczewki do komory ciała szklistego, wszczepy wtórne sztucznej soczewki, operacje zaćmy.
Przemysław Borowy
dr n. med. Przemysław Borowy
Zawodowo zajmuje się leczeniem chorób metabolicznych kości w Poradni Leczenia Osteoporozy oraz badaniami nad nowymi lekami w osteoporozie, chorobach autoimmunologicznych w ramach ośrodka badań klinicznych. Od 2003 do zastępca przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Osteoartrologii i zastępca przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego organizowanych co 2 lata Środkowo Europejskich Kongresów Osteoprozy i Osteoartrologii.
Tomasz Żarnowski
prof. dr hab. n. med. Tomasz Żarnowski
Polski okulista, profesor medycyny. W pracy klinicznej i badawczej specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu jaskry oraz zaćmy. Od 2008 roku pełni funkcję kierownika Katedry Okulistyki i Kliniki Diagnostyki i Mikrochirurgii Jaskry lubelskiego Uniwersytetu Medycznego. W styczniu 2013 roku zespół z kliniki kierowanej przez Żarnowskiego wykonał pierwszą w Polsce operację wszczepienia sztucznej tęczówki.
Wojciech Marczyński
prof. dr hab. n. med. Wojciech Marczyński
Absolwent Wydziału Lekarskiego Wojskowej Akademii Medycznej. Konsultant Krajowy Wojskowej Służby Zdrowia w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu – Naczelny Ortopeda Wojska Polskiego. Były prezes Zarządu Głównego oraz były prezes Oddziału Mazowieckiego Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego.
Wojciech Omulecki
prof. dr hab. n. med. Wojciech Omulecki
Polski okulista, profesor medycyny w zakresie chorób oczu. Dyplom lekarski, doktorat i habilitację zdobywał na Akademii Medycznej w Łodzi (obecnie Uniwersytet Medyczny), gdzie sprawuje funkcję kierownika I Katedry Chorób Oczu. Równocześnie jest kierownikiem Oddziału Klinicznego Okulistyki w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym nr 1 im. N. Barlickiego w Łodzi.