Eksperci

Adam Kwapisz
dr n. med. Adam Kwapisz
Ukończył z wyróżnieniem Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, a następnie odbył szkolenie specjalizacyjne i studia doktoranckie w Klinice Ortopedii i Ortopedii Dziecięcej UM w Łodzi kierowanej przez prof. dra hab. n. med. Marka Syndera. Aktualnie jest tam zatrudniony w charakterze adiunkta. Jest pierwszym Polakiem, który zdał Światowy Egzamin z Ortopedii SICOT Diploma oraz odbył roczne staże z zakresu leczenia barku i łokcia oraz ortopedii sportowej w The Steadman Hawkins Clinic of the Carolinas w USA i PanAm Clinic w Kanadzie.
Agnieszka Kamińska
dr hab. n. med. Agnieszka Kamińska
Lekarz okulista, mikrochirurg z wieloletnim doświadczeniem. Absolwentka II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – otrzymała dyplom lekarza z wyróżnieniem w 1998 r. Tytuł Doktora Nauk Medycznych uzyskała w 2004 roku, a stopień specjalisty chorób oczu w 2005 roku.
Agnieszka Żebrowska
prof. dr hab. n. med. Agnieszka Żebrowska
Profesor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, wieloletni pracownik Kliniki Dermatologii i Wenerologii, dydaktyk, naukowiec, wykładowca. Specjalista z zakresu dermatologii i wenerologii. Lekarz praktyk z wieloletnim doświadczeniem pracy w klinice uniwersyteckiej i praktyce prywatnej.
Aleksandra Sibilska
lek. Aleksandra Sibilska
Studentka kierunku lekarskiego. Wiceprezes Ogólnopolskiego Studenckiego Towarzystwa Ortopedycznego. Laureatka konkursu "Innowacje w rehabilitacji". Autorka i współautorka rozdziałów i publikacji m.in.z doktorem Tokishem i profesorem Randellim.
Aleksandra Wielgoś
lek. Aleksandra Wielgoś
Ukończyła studia medyczne na kierunku lekarskim na I Wydziale Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie zatrudniona jako lekarz rezydent w Klinice Dermatologicznej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM przy ul. Koszykowej w Warszawie. Interesuje się chorobami pęcherzowymi oraz diagnostyką chorób skóry.
Andrzej Borowski
dr hab. n. med. prof. UM Andrzej Borowski
Jest profesorem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, którego absolwentem został w 1999 roku. Od czasu ukończenia uczelni, związany z Kliniką Ortopedii i Ortopedii Dziecięcej pierwsze kroki zawodowe oraz naukowe stawiał pod okiem profesora Marka Syndera. Pracę doktorską obronił w 2006 roku, otrzymał za nią nagrodę Kapituły im. M. Stefanowskiego za najlepszą pracę doktorską w roku akademickim. W 2011 roku obronił rozprawę habilitacyjną. Jako stypendysta The Thomas Jefferson University, The Nemours Fundation, w latach 2006–2007 odbył staż w prestiżowym ośrodku ortopedii dziecięcej, Aflred I, DuPont Hospital for Children w Wilmintgon, De.
Andrzej Śliwka
lek. Andrzej Śliwka
Absolwent I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Egzamin specjalizacyjny zdał w 2013 r. Zawodowo jest związany z Kliniką Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Uniwersyteckiego Centrum Medycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Systematycznie pogłębia wiedzę, biorąc udział w krajowych i międzynarodowych kursach doskonalących oraz kongresach naukowych. Specjalizuje się w leczeniu zachowawczym i operacyjnym schorzeń kręgosłupa.
Andrzej Zawadzki
lek. Andrzej Zawadzki
Ortopeda i traumatolog. Posiada specjalizację medyczną w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Obecnie przyjmuje pacjentów w Centrum Rehabilitacji "CM Gamma" w Warszawie. Starszy asystent Oddziału Uszkodzeń i Patologii Miednicy w Klinice Ortopedii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. Prof. Adama Grucy CMKP w Otwocku.
Andrzej Ziętek
dr n. med. Andrzej Ziętek
Specjalista z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Diagnozuje i leczy choroby zwyrodnieniowe, wady i bóle kręgosłupa. Pomaga pacjentom cierpiącym na łokieć tenisisty, zespół cieśni nadgarstka i artrozę. Przyjmuje osoby po urazach i kontuzjach sportowych. W diagnostyce wykorzystuje badanie kończyn dolnych, RTG kości, USG stawów oraz tomografię komputerową. Zajmuje się zakładaniem gipsów, opatrunków usztywniających oraz ortez.
Anna Kamińska
dr hab. n. med. Anna Kamińska
Zainteresowania zawodowe i naukowe dr hab. n. med. Anny Kamińskiej wiążą się z leczeniem operacyjnym zaćmy, jaskry oraz transplantacji rogówki. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, od 2015 pełni funkcję wiceprzewodniczącej Sekcji Rogówki, a od tego roku jest przewodniczącą Sekcji Jaskry Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.
Anna Matysik-Woźniak
dr hab. n. med. Anna Matysik-Woźniak
Adiunkt w Katedrze i Klinice Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Od wielu lat zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem różnych schorzeń siatkówki, zwłaszcza wysiękowej postaci AMD oraz retinopatii cukrzycowej. Autorka i współautorka licznych publikacji naukowych oraz wystąpień zjazdowych.
Artur Pytlakowski
dr n. med. Artur Pytlakowski
Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Ordynator w Szpitalu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie.
Barbara Czarnota-Nowakowska
Lek. Barbara Czarnota-Nowakowska
Specjalistka okulistyki, Dyrektor Chirurgii Refrakcyjnej w Klinice Optegra, z którą nieprzerwanie związana jest od 1999 roku. Jako pierwsza w Wielkopolsce wprowadziła do praktyki lekarskiej laserową chirurgię refrakcyjną rogówki. Opracowała i wdrożyła proces diagnostyczny i terapeutyczny laserowej korekcji starczowzroczności metodą Clearvu®, mającą na celu korekcję presbiopii.
Bolesław Samoliński
prof. dr hab. n. med. Bolesław Samoliński
Kierownik Zakładu Alergologii i Immunologii Klinicznej.
Daniel Pyrka
dr n. med. Daniel Pyrka
Specjalista z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu.
Dominika Janiszewska-Bil
dr n. med. Dominika Janiszewska-Bil
Specjalistka okulistyki, mikrochirurg, Kierownik Medyczny Kliniki Optegra w Katowicach, z którą związana jest od 2017 roku. Wcześniej doświadczenie zawodowe zdobywała w ośrodkach medycznych na Tajwanie, w Niemczech i Wielkiej Brytanii.
Edward Czerwiński
prof. dr hab. n. med. Edward Czerwiński
Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego, obecnie kierownik Zakładu Chorób Kości i Stawów CM UJ. Prof. E.Czerwiński legitymuje się 44-letnim stażem pracy zawodowej, w tym 7-letnim stażem na stanowisku Kierownika Kliniki Ortopedii Szpitala Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Edyta Sacha
dr n. med. Edyta Sacha
Specjalistka okulistyki, mikrochirurg, Kierownik Medyczny Kliniki Optegra w Krakowie, w której pracuje od 8 lat. W trakcie swojej 20-letniej praktyki lekarskiej wyspecjalizowała się w mikrosoczewkowej i laserowej korekcji wad wzroku, usuwaniu zaćmy oraz laseroterapii siatkówki.
Ewa Kosior-Jarecka
dr n. med. Ewa Kosior-Jarecka
Ewa Mrukwa-Kominek
prof. dr hab. n. med. Ewa Mrukwa-Kominek
Od 1988 roku związana z okulistyką śląską, od początku swojej pracy zajmuje się wadami refrakcji i ich korekcją – zarówno zachowawczą, jak i chirurgiczną (laserową i manualną). Aktualnie zatrudniona jako Kierownik w Katedrze Okulistyki i Klinice Okulistyki Katedry Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz jako Lekarz Kierujący Oddziałem Okulistyki Dorosłych w Uniwersyteckim Centrum Okulistyki i Onkologii SPSK SUM w Katowicach.
Ewa Sewerynek
prof. dr hab. n. med. Ewa Sewerynek
Endokrynolog. Od 1997 r. przedmiotem jej zainteresowania są zaburzenia układu kostno-mięśniowego, szczególnie osteoporoza i niedobory witaminy D3. Od wielu lat zajmuje się zarówno naukowo, jak i klinicznie tematyką zaburzeń endokrynnych, zwłaszcza chorobami tarczycy, ale także procesami związanymi ze starzeniem się organizmu, w tym udziałem melatoniny w profilaktyce zaburzeń oksydacyjnych.
Filip Dąbrowski
dr n. med. Filip Dąbrowski
Specjalista Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, Absolwent Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (2003–2009). Ukończył Dzienne Studia Doktoranckie na Wydziale Lekarskim GUM (2010–2015). W zawodzie pracuje nieprzerwanie od 2009 roku, początkowo jako stażysta w Pomorskim Centrum Traumatologii (obecnie Copernicus Podmiot Leczniczy), a następnie na stanowisku młodszego i starszego asystenta w Katedrze i Klinice Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu GUM.
Ireneusz Babiak
dr hab. n. med. Ireneusz Babiak
Posiada 30-letnie doświadczenie zawodowe zdobywane w trakcie pracy i szkoleń w szpitalach klinicznych w Polsce, Niemczech, Szwajcarii i Szwecji. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób stawów kolanowych, biodrowych, barkowych, kręgosłupa, deformacji ręki i stopy, terapii podciśnieniowej ran (tj. NPWT) systemami VAC, Pico, Avelle. 
Iwona Grabska-Liberek
prof. dr hab. n. med. Iwona Grabska-Liberek
Okulista, kierownik Kliniki Okulistyki CMKP w SPSK im. W. Orłowskiego w Warszawie, past prezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, dyrektor Banku Tkanek Oka w Warszawie.
Jacek Kowalczewski
prof. dr hab. n. med. Jacek Kowalczewski
Od 2007 r. jest Kierownikiem Kliniki Ortopedii i Reumoortopedii CMKP w Szpitalu im prof. A. Grucy w Otwocku. Przez 20 lat pracował w Instytucie Reumatologii w Klinice Reumoortopedii, zaczynając od asystenta i na stanowisku docenta kończąc. Od ponad 35 lat zajmuje się endoprotezoplastyką pierwotną i rewizyjną stawu kolanowego i biodrowego.
Jacek P. Szaflik
prof. dr hab. n. med. Jacek P. Szaflik
Od 2019 r. prezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego. Kierownik Katedry i Kliniki Okulistyki II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz chirurg przedniego odcinka oka, szczególnie specjalizuje się w przeszczepach rogówki. Wiedzę o współczesnych technikach operacyjnych poszerzał na stażach i kursach w ośrodkach zagranicznych (w Portland, Cincinnati i Erlangen).
Jacek Robaszkiewicz
dr hab. n. med. Jacek Robaszkiewicz
Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu operacyjnym schorzeń przedniego (zaćma) i tylnego odcina gałki ocznej (ciało szkliste, siatkówka). W Centrum Okulistycznym OKOLAND jest współzałożycielem i współwłaścicielem, konsultuje i kwalifikuje do zabiegów okulistycznych (witrektomii), które przeprowadza w renomowanych ośrodkach o wysokich standardach leczniczych.
Jakub Janowicz
lek. Jakub Janowicz
Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, w trakcie specjalizacji z ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Specjalizuje się w leczeniu chorób narządu ruchu w tym zmian zwyrodnieniowych stawów biodrowych, kolanowych, barkowych, kręgosłupa oraz leczeniu uszkodzeń urazowych i następstw urazów kończyny górnej i dolnej.
Jakub Ślusarski
lek. Jakub Ślusarski
Specjalista Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Na co dzień pracuje w Oddziale Klinicznym Ortopedii i Rehabilitacji Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie jako starszy asystent. Jest współzałożycielem Małopolskiego Centrum Chirurgii Barku w ramach Szpitala św. Rafała w Krakowie. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem urazów oraz schorzeń narządu ruchu, a w szczególności patologią stawu ramiennego i kolanowego.
Jan Blacha
dr hab. n. med. Jan Blacha
Specjalista II stopnia w zakresie ortopedii i traumatologii z dużym doświadczeniem zawodowym. Swoją wiedzę poszerza, uczestnicząc w konferencjach, zjazdach oraz szkoleniach tematycznych. Oferuje konsultacje ortopedyczne, na których wykonuje USG aparatu ruchu. Posiada duże doświadczenie w leczeniu zwyrodnień i złamań stawów biodrowych. Przeprowadza endoprotezoplastykę biodra oraz zabiegi rekonstrukcyjne kolana i barku.
Jarosław Woroń
dr hab. n. med. Jarosław Woroń
Absolwent Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie, specjalista farmakologii klinicznej, adiunkt w Zakładzie Farmakologii Klinicznej Katedry Farmakologii Wydziału Lekarskiego UJ CM w Krakowie oraz w Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii Nr 1 Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
Jerzy Samochowiec
prof. dr hab. n. med. Jerzy Samochowiec
Profesor nauk medycznych od 2004 r. Specjalista psychiatra (1997), psychoterapeuta (2008). Stypendysta Fundacji Alexandra Humboldta (1996–1999) na Uniwersytecie w Berlinie. Od 2004 r. kierownik Katedry i Kliniki Psychiatrii PUM w Szczecinie. Konsultant ds. Psychiatrii w województwie zachodniopomorskim w latach 2005–2015. Prezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (2019–2022). Prorektor ds. Nauki w kadencji 2012–2016 ponownie wybrany na kadencję 2016–2020 i 2020–2024.
Joanna Adamiec-Mroczek
dr n. med. Joanna Adamiec-Mroczek
Specjalista chorób oczu z kilkunastoletnim doświadczeniem klinicznym. W 2000 r. ukończyła z wyróżnieniem Wrocławską Akademię Medyczną. Od 2001 roku pracuje jako adiunkt w Klinice Okulistyki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Odbyła liczne staże i szkolenia w wiodących ośrodkach w Niemczech oraz Szwajcarii.
Joanna Czuwara
dr n. med. Joanna Czuwara
Specjalista dermatolog, certyfikowany dermatopatolog. Starszy asystent w Klinice Dermatologii CSK MSW, lekarz dermatologii estetycznej w gabinecie patronackim SLDE „Viva-derm” w Warszawie. Interesuje się diagnostyką mikroskopową zmian skórnych, demoskopią, wczesną diagnostyką czerniaka, metodami odmładzania skóry i stymulacji kolagenu.
Joanna Gołębiewska
dr hab. n. med. Joanna Gołębiewska
Specjalista chorób oczu. Zajmuje się głównie diagnostyką i leczeniem chorób tylnego odcinka gałki ocznej, przede wszystkim zastosowaniem OCT i OCT – angiografii w chorobach siatkówki. Uczestniczyła w prestiżowych kursach m.in. OCT&OCT – Angiography European Masterclass w Rzymie w 2018 i 2019 roku. Jest współautorką pierwszej w Polsce książki o zastosowaniu angio-OCT w diagnostyce okulistycznej, autorką ponad 30 prac w czasopismach polskich i renomowanych czasopismach zagranicznych.
Joanna Przybek-Skrzypecka
dr n. med. Joanna Przybek-Skrzypecka
W 2012 r. z wyróżnieniem ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny (WUM) i zdała Lekarski Egzamin Końcowy z II najwyższym wynikiem, otrzymując nagrodę Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie. Od 2013 r. pracuje w Samodzielnym Publicznym Klinicznym Szpitalu Okulistycznym w Warszawie i od 2019 r. w Katedrze i Klinice Okulistyki WUM (adiunkt). Konsultant okulistyczny Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
Joanna Wierzbowska
dr hab. n. med. Joanna Wierzbowska
Dr hab. n. med. Joanna Wierzbowska, profesor Wojskowego Instytutu Medycznego Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie (obecnie Warszawski Uniwersytet Medyczny), specjalista chorób oczu, od początku drogi zawodowej do chwili obecnej związana z Kliniką Okulistyki Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.
Justyna Izdebska
dr n. med. Justyna Izdebska
Obecnie pracuje w w Centrum Mikrochirurgii Oka LASER, gdzie zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń oczu oraz wykonuje korekcję laserową wad wzroku i wstawia implanty oczodołowe.
Katarzyna Michalska-Małecka
prof. dr hab. n. med. Katarzyna Michalska-Małecka
Specjalista chorób oczu, chirurg z wieloletnim doświadczeniem oraz wykładowca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W pracy klinicznej i badawczej specjalizuje się w diagnostyce i chirurgii zaćmy, ciała szklistego oraz siatkówki.
Krzysztof Buczyłko
prof. dr hab. n. med. Krzysztof Buczyłko
Kierownik NZOZ Centrum Alergologii
Krzysztof Byśkiniewicz
dr n. med. Krzysztof Byśkiniewicz
Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. jako wieloletni kierownik Pracowni Zaburzeń Oddychania Podczas Snu i Adiunkt w Klinice Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii Akademii Medycznej w Warszawie. Doktor nauk medycznych – rozprawa doktorska dotycząca tematyki związanej z obturacyjnym bezdechem podczas snu pt.: „Ocena skuteczności leczenia obturacyjnego bezdechu podczas snu metodą ciągłego dodatniego ciśnienia powietrza w drogach oddechowych (nCPAP)”.
Krzysztof Tomasiewicz
prof. dr hab. n. med. Krzysztof Tomasiewicz
Specjalista chorób zakaźnych, hepatolog. Kierownik Katedry i Kliniki Chorób Zakaźnych UM w Lublinie w Lublinie. Starszy wykładowca UM w Lublinie. Konsultant Wojewódzki Polskiego Towarzystwa Chorób Zakaźnych. Członek zespołów eksperckich leczenia wirusowych zapaleń wątroby i stłuszczeniowych chorób wątroby. Ekspert Ministerstwa Zdrowia na Spotkaniach WHO.
Leszek Romanowski
prof. dr hab. n. med. Leszek Romanowski
Prezes Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego. Posiada specjalizację z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu. W zakresie jego zainteresowań zawodowych znajduje się głównie chirurgia ręki. Aktualnie zasiada na stanowisku kierownika Kliniki Traumatologii, Ortopedii i Chirurgii Ręki. Ukończył Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Tytuł profesora nauk medycznych osiągnął w 2002 roku, a następnie, w 2006 roku tytuł profesora Akademii Medycznej. Doświadczenie zawodowe zdobywał również ucząc się i pracując za granicą w University of Utah, Salt Lake City oraz USA Division of Plastic and Reconstructive Surgery. W swoim dorobku naukowym posiada liczne publikacje w podręcznikach akademickich oraz samodzielnych czasopismach medycznych.
Łukasz Antolak
lek. Łukasz Antolak
Specjalizuje się w leczeniu zachowawczym i chirurgicznym schorzeń oraz urazów kręgosłupa (dyskopatie, przepukliny dyskowe, zmiany zwyrodnieniowe, osteoporotyczne i urazowe złamania kręgów, kręgoszczeliny, kręgozmyki, deformacje u dzieci i dorosłych – skoliozy, choroba Scheuermanna).
Łukasz Luboiński
lek. Łukasz Luboiński
Specjalista ortopedii i traumatologii. Szczególne obszary zainteresowań to rekonstrukcje wielowięzadłowe w obrębie kolan, osteotomie korekcyjne, leczenie urazów tkanek miękkich, ścięgien i więzadeł, w tym przezskórna plastyka ścięgna Achillesa i leczenie zachowawcze uszkodzeń tego ścięgna.
Maciej Gawęcki
dr n. med. Maciej Gawęcki
Absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku z 1994 r. Specjalista chorób oczu, stypendysta Europejskiego Towarzystwa Okulistycznego w szpitalu Moorfields w Londynie. Obecnie konsultant wojewódzki w zakresie okulistyki dla województwa pomorskiego. Autor podręcznika do angiografii fluoresceinowej. Specjalizuje się w chirurgii choroby zezowej oraz zaćmy, laseroterapii siatkówki, przede wszystkim mikropulsowej, oraz w multimodalnej diagnostyce okulistycznej.
Maciej Płończak
dr n. med. Maciej Płończak
Posiada specjalizację w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. W latach 2003–2013 adiunkt w SPSK im. prof. Adama Grucy w Otwocku. Obecnie ordynator oddziału ortopedyczno-urazowego Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach.
Małgorzata Berwecka
mgr Małgorzata Berwecka
Ukończyła studia na kierunku Rehabilitacja Ruchowa w Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. W latach 2001–2010 pracowała w Zakładzie Odnowy Biologicznej AWF w Krakowie. Od 2011 r. jest pracownikiem Zakładu Chorób Kości i Stawów Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie.
Małgorzata Figurska
dr hab. n. med. Małgorzata Figurska
Profesor Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnostyce i leczeniu zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem. Publikowała między innymi w: „European Journal of Opthalmology”, „Medical Science Monitor”, „Klinice Ocznej”. Autorka kilkudziesięciu doniesień zjazdowych dotyczących leczenia wysiękowego zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem w Polsce.
Małgorzata Sokołowska-Wojdyło
prof. dr hab. n. med. Małgorzata Sokołowska-Wojdyło
Prof. dr hab. n. med. Małgorzata Sokołowska-Wojdyło jest zarówno lekarzem, jak i biotechnologiem (równolegle studiowała na Akademii Medycznej w Gdańsku (AMG) – aktualnie to Gdański Uniwersytet Medyczny, GUMed) oraz Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego – AMG. Od 20 lat jest zawodowo związana z Katedrą i Kliniką Dermatologii, Wenerologii i Alergologii GUMed. Od 2016 roku pełni funkcję Prodziekana Wydziału Lekarskiego GUMed.
Marcin Domżalski
dr hab. n. med. Marcin Domżalski
Absolwent z wyróżnieniem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi w 1997 roku. Uczestnik Stacjonarnych Studiów Doktoranckich na Uniwersytecie w Łodzi. Tytuł doktora nauk medycznych otrzymał z wyróżnieniem w 2002 roku. Stypendysta OASI Milano w 2002 roku. Stypendysta jako research fellow na T. Jefferson University of Philadephia w A.I. duPont Hospital for Children, USA w 2005/2006.
Marcin Sibiński
prof. dr hab. n. med. Marcin Sibiński
Specjalista ortopeda i traumatolog narządu ruchu. Nominacja profesorska została mu przyznana w 2014 roku. Zajmuje się leczeniem zachowawczym i operacyjnym dorosłych oraz dzieci. Wykonuje artroskopię stawu kolanowego i skokowego oraz aloplastykę stawu biodrowego. Specjalizuje się w procedurach z zakresu chirurgii stopy: korekcji palców młotkowatych stopy, korekcji palucha koślawego (hallux) oraz leczeniu palucha sztywniejącego. Wykonuje także zabiegi chirurgii ręki, takie jak operacja przykurczu Dupuytrena czy uwolnienie kanału nadgarstka.
Marek Michnar
dr n. med. Marek Michnar
Specjalista z zakresu pulmonologii i alergologii. Pracuje w Katedrze i Klinice Pneumologii, Onkologii i Alergologii SPSK Nr 4 w Lublinie. Starszy wykładowca UM w Lublinie. Kierownik i pracownik Centrum Medycznego „ Alergopneuma” w Lublinie i w Świdniku. 
Marek Napiontek
prof. dr hab. n. med. Marek Napiontek
Współpracuje z Prywatnym Szpitalem MedPolonia w Poznaniu i Kliniką Kolasiński w Swarzędzu. Uhonorowany indywidualną nagrodą naukową Ministra Zdrowia (2002 r.). Autor licznych publikacji krajowych i zagranicznych z zakresu ortopedii oraz traumatologii narządu ruchu.
Marek Rękas
prof. dr hab. n. med. Marek Rękas
Studia medyczne ukończył w 1992 roku na Wydziale Lekarskim Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Stopień doktorski oraz habilitację uzyskał w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie. W 2014 został mu nadany tytuł naukowy profesora nauk medycznych. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Zaćmy i Refrakcyjnej, Amerykańskiej Akademii Okulistyki, wiceprezesem Stowarzyszenia Chirurgów Okulistów Polskich.
Marek Synder
prof. dr hab. n. med. Marek Synder
Absolwent Akademii Medycznej w Łodzi. Kierownik Kliniki Ortopedii i Ortopedii Dziecięcej UM w Łodzi. Konsultant Wojewódzki w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu dla obszaru województwa łódzkiego. Prezes PTOiTr przez dwie kadencje (2014–2018). Przewodniczący Sekcji Ortopedii Dziecięcej (2001–2004).
Marek Tramś
dr n. med. Marek Tramś
Od 1995 roku zajmuje się leczeniem urazów i chorób stawów techniką artroskopową u dorosłych i dzieci. W 1988 roku ukończył Akademię Medyczną w Warszawie, a od 1995 roku posiada specjalizację II stopnia z ortopedii i traumatologii narządu ruchu uzyskaną w Klinice Ortopedii Akademii Medycznej w Warszawie.
Marta Pietruszyńska
dr n. med. Marta Pietruszyńska
Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pracuje jako asystent w Klinice Okulistyki CMKP w Warszawie. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób przedniego odcinka oka. Wykonuje operacje zaćmy i operacje w zakresie plastyki powiek oraz drobne zabiegi na aparacie ochronnym oka.
Michał Domaszewski
lek. Michał Domaszewski
Specjalista medycyny rodzinnej, od lat zajmuje się tworzeniem dla tzw. „nowych mediów”, jak: Instagram, Facebook, Youtube. Występuje jako ekspert telewizyjny. Jest również twórcą bloga „Doktor Michał”. Jego content dociera codziennie do kilkudziesięciu tysięcy osób. W 2017 roku został nagrodzony Grand Video Award dla osób tworzących w sieci.
Michał Konik
dr n. med. Michał Konik
Specjalizuje się w leczeniu zachowawczym i operacyjnym urazów obręczy barkowej, stawu kolanowego oraz skokowego. Wykonuje operacje ze szczególnym uwzględnieniem technik małoinwazyjnych i artroskopowych. Sprawuje opiekę medyczną nad zawodnikami futbolu amerykańskiego z zespołów Warsaw Eagles oraz Warsaw Mets.
Michał Kułakowski
dr n. med. Michał Kułakowski
Specjalista ortopedii i traumatologii
Mikołaj Wróbel
lek. Mikołaj Wróbel
Lekarz specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu, kierownik d/s technologii medycznych. Ukończył studia medyczne na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Gdańsku. W 2004 r. kierownik ambulatorium Batalionu Dowodzenia w Karbali oraz lekarz Zespołu Ewakuacji Medycznej w Camp Babilon.
Monika Łazicka-Gałecka
dr n. med. Monika Łazicka-Gałecka
Od dwunastu lat pracuje w Samodzielnym Publicznym Klinicznym Szpitalu Okulistycznym w Warszawie, od roku związana również z Kliniką prof. dr hab. n. med. Iwony Grabskiej-Liberek „Libermedic”. Od początku pracy zawodowej zajmuje się diagnostyką, leczeniem zachowawczym i operacyjnym chorób przedniego odcinka oka.
Monika Rogowska
lek. Monika Rogowska
Specjalista okulistyki, absolwentka I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Asystent w Klinice Okulistyki SPSK im. prof. W. Orłowskiego CMKP w Warszawie. Pracownik naukowy Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego. Zajmuje się głównie diagnostyką i leczeniem schorzeń przedniego odcinka gałki ocznej, a w szczególności chirurgią zaćmy i jaskry. Członek Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz European Society of Cataract and Refractive Surgeons.
Olga Warszawik-Hendzel
dr n. med. Olga Warszawik-Hendzel
Absolwentka I Wydziału Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (obecnie Warszawski Uniwersytet Medyczny). Szkolenie specjalizacyjne odbyła w Klinice Dermatologii CSK MSW a obecnie pracuje w Katedrze i Klinice Dermatologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie poza praktyką kliniczną, prowadzi zajęcia ze studentami polsko- i angielskojęzycznymi wydziału lekarskiego.
Paweł Ambroziak
dr n. med. Paweł Ambroziak
Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu, specjalista medycyny sportowej. Specjalizuje się w leczeniu operacyjnym i zachowawczym urazów stawów, kości i  tkanek miękkich oraz zmian pourazowych narządu ruchu.
Paweł Skowronek
dr n. med. Paweł Skowronek
Kierownik Zakładu i Oddziału Ortopedii i Rehabilitacji Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego (WUM) oraz Kierownik Kliniki Chirurgii Ortopedyczno-Urazowej WSZZ Kielce (UJK).
Paweł Surdziel
dr n. med. Paweł Surdziel
Specjalista ortopeda i traumatolog. Chirurg ręki. Mikrochirurg nerwów i naczyń. Prowadzi leczenie urazów (złamań, uszkodzeń nerwów, ścięgien, naczyń), deformacji pourazowych, wad wrodzonych oraz leczenie rekonstrukcyjne. Propagator zabiegów małoinwazyjnych w obrębie ręki pod kontrolą USG, w znieczuleniu miejscowym (WALANT).
Piotr Dąbrowiecki
dr n. med. Piotr Dąbrowiecki
Specjalista chorób wewnętrznych i alergologii, członek zarządu warszawsko-otwockiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc, Polskiego towarzystwa Alergologicznego, Vice Prezes Towarzystwa Zdrowiejących z Astmy w Warszawie, Przewodniczący Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na astmę, alergię i POChP.
Piotr Sznajder
mgr Piotr Sznajder
Radca prawny, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, jak również Podyplomowych Studiów Prawa Finansowego i Gospodarczego na tej uczelni. Wykonuje zawód we własnej kancelarii od 2013 r. w ramach wykonywanego zawodu świadczył i świadczy usługi prawne związane m.in. z obsługą prawną podmiotów leczniczych, w tym m.in. Wojewódzkiego Centrum Ortopedii i Rehabilitacji Narządu Ruchu w Łodzi.
Piotr Tesla
dr n. med. Piotr Tesla
Mikrochirurg z dużym doświadczeniem. Specjalizuje się w chirurgii siatkówki i ciała szklistego oraz zaćmy. Wykonuje operacje schorzeń, takich jak: otwór plamki żółtej, błona nasiatkówkowa, wylew krwi do ciała szklistego, odwarstwienie siatkówki, zwyrodnienie ciała szklistego, ciało obce wewnątrzgałkowe, przemieszczenie soczewki własnej lub implantu sztucznej soczewki do komory ciała szklistego, wszczepy wtórne sztucznej soczewki, operacje zaćmy.
Przemysław Borowy
dr n. med. Przemysław Borowy
Zawodowo zajmuje się leczeniem chorób metabolicznych kości w Poradni Leczenia Osteoporozy oraz badaniami nad nowymi lekami w osteoporozie, chorobach autoimmunologicznych w ramach ośrodka badań klinicznych. Od 2003 do zastępca przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Osteoartrologii i zastępca przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego organizowanych co 2 lata Środkowo Europejskich Kongresów Osteoprozy i Osteoartrologii.
Robert Jopowicz
lek. Robert Jopowicz
Absolwent II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (2007), specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu (2015). Asystent badawczo-dydaktyczny w Zakładzie Rehabilitacji Ortopedycznej i Pourazowej WUM. Ukończył studia doktoranckie WUM w Klinice Ortopedii i Rehabilitacji II WL i otworzył przewód doktorski o tematyce dotyczącej endoprotezoplastyki stawów kolanowych. Na co dzień pracuje w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim w Warszawie oraz Centrum Medycznym MEDICUM.
Robert Rejdak
prof. dr hab. n. med. Robert Rejdak
W styczniu 2019 roku został prezesem Stowarzyszenia Chirurgów Okulistów Polskich. Jest przewodniczącym Rady Uczelni UKSW w Warszawie oraz członkiem Association for Research in Vision and Ophthalmology (ARVO). Od roku 2020 pełni funkcję prorektora ds. umiędzynarodowienia i cyfryzacji Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Za swoje osiągnięcia w zakresie działalności naukowej otrzymał wielokrotnie zespołową nagrodę Ministra Zdrowia, nagrodę JM Rektora Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz (w 2020 roku) indywidualną nagrodę naukową Ministra Zdrowia.
Robert Rupiński
dr n. med. Robert Rupiński
Absolwent Warszawskiej Akademii Medycznej (1996). Specjalista chorób wewnętrznych II stopnia (2004) i reumatologii (2008). Od 2007 doktor nauk medycznych („Ocena jakości życia u pacjentów chorujących na reumatoidalne zapalenie stawów”). W latach 1997–2014 asystent w Klinice Reumatologii Instytutu Reumatologii w Warszawie. Od 2015 konsultant w Specjalistycznym Centrum Reumatologii i Osteoporozy Rheuma Medicus w Warszawie.
Sebastian Żabierek
dr n. med. Sebastian Żabierek
Specjalista ortopedii i traumatologii. Absolwent wydziału lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (2009). Doświadczenie zawodowe zbierał w Klinice Ortopedii i Ortopedii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (2009–2014) oraz Klinice Ortopedii i Traumatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (2015).
Sławomir Teper
dr hab. n. med. Sławomir Teper
Okulista, adiunkt Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, szczególnie zainteresowany chorobami siatkówki, genetyką okulistyczną oraz zapaleniem błony naczyniowej. Współautor licznych podręczników, atlasów i publikacji naukowych. Współorganizator oraz aktywny uczestnik wielu konferencji, szkoleń i kursów.
Szymon Wałejko
lek. Szymon Wałejko
Absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego z 2009 r. Szkolenie specjalizacyjne odbył w Klinice Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w Gdańsku pod opieką prof. Tomasza Mazurka. Egzamin specjalizacyjny złożył w 2017 r. Obecnie głównym miejscem pracy jest Kliniczny Oddział Ortopedii dla Dzieci w szpitalu Copernicus w Gdańsku.
Tomasz Mazurek
prof. Tomasz Mazurek
Specjalista z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu ze Szpitala „Copernicus” w Gdańsku.
Tomasz Wiatr
lek. Tomasz Wiatr
Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach (2000 r.). Od 2002 do 2017 r. pracował w Oddziale Okulistyki PZOZ w Starachowicach. Aktualnie zatrudniony w Klinice Okulistyki WSzZ w Kielcach. Od 2015 r. związany z realizacją programu lekowego terapii wysiękowej postaci AMD.
Tomasz Żarnowski
prof. dr hab. n. med. Tomasz Żarnowski
Polski okulista, profesor medycyny. W pracy klinicznej i badawczej specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu jaskry oraz zaćmy. Od 2008 roku pełni funkcję kierownika Katedry Okulistyki i Kliniki Diagnostyki i Mikrochirurgii Jaskry lubelskiego Uniwersytetu Medycznego. W styczniu 2013 roku zespół z kliniki kierowanej przez Żarnowskiego wykonał pierwszą w Polsce operację wszczepienia sztucznej tęczówki.
Wojciech Kępczyński
mgr fizjoterapii Wojciech Kępczyński
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, Kierunek Rehabilitacja Ruchowa. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy jako fizjoterapeuta w cenionych placówkach ortopedycznych w Warszawie oraz zagranicą. Założyciel Kliniki Ruchu i inicjator jej działalności naukowej, aktywny uczestnik oraz prelegent na wielu szkoleniach i konferencjach poświęconych ortopedii i traumatologii oraz fizjoterapii narządu ruchu. Specjalizuje się w rehabilitacji barku, ale także kolana.
Wojciech Kosiak
prof. dr hab. n. med. Wojciech Kosiak
Absolwent Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, pediatra, od blisko trzydziestu lat zajmujący się diagnostyką ultrasonograficzną, obecnie jest kierownikiem Pracowni Diagnostyki Ultrasonograficznej Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii. Od wielu lat promuje zastosowanie USG point-of-care wśród lekarzy nie-radiologów i ideę ultrasonografu jako stetoskopu XXI wieku.
Wojciech Marczyński
prof. dr hab. n. med. Wojciech Marczyński
Absolwent Wydziału Lekarskiego Wojskowej Akademii Medycznej. Konsultant Krajowy Wojskowej Służby Zdrowia w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu – Naczelny Ortopeda Wojska Polskiego. Były prezes Zarządu Głównego oraz były prezes Oddziału Mazowieckiego Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego.
Wojciech Omulecki
prof. dr hab. n. med. Wojciech Omulecki
Polski okulista, profesor medycyny w zakresie chorób oczu. Dyplom lekarski, doktorat i habilitację zdobywał na Akademii Medycznej w Łodzi (obecnie Uniwersytet Medyczny), gdzie sprawuje funkcję kierownika I Katedry Chorób Oczu. Równocześnie jest kierownikiem Oddziału Klinicznego Okulistyki w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym nr 1 im. N. Barlickiego w Łodzi.
Wojciech Romanowski
dr n. med. Wojciech Romanowski
W 1985 ukończył Wydział Lekarski AM w Poznaniu, w 1989 zdał egzamin I stopnia specjalizacji w zakresie chorób wewnętrznych, w 1991 egzamin II stopnia w specjalizacji w zakresie chorób reumatycznych. W 1997 uzyskał stopień dr. n. med. Ordynator Oddziału Reumatologicznego w Poznańskim Ośrodku Reumatologicznym w Śremie w latach 1995–2002 r. Obecnie Dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Reumatologicznego w Śremie. Przewodniczący Głównej Komisji Rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego.