Leszek Romanowski
prof. dr hab. n. med.

Leszek Romanowski

Past Prezes Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego. Posiada specjalizację z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu. W kręgu jego zainteresowań zawodowych znajduje się głównie chirurgia ręki. Aktualnie zasiada na stanowisku kierownika Kliniki Traumatologii, Ortopedii i Chirurgii Ręki. Ukończył Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Tytuł profesora nauk medycznych osiągnął w 2002 r., a następnie, w 2006 r. tytuł profesora Akademii Medycznej. Doświadczenie zawodowe zdobywał, ucząc się i pracując również za granicą, w University of Utah (Salt Lake City) oraz USA Division of Plastic and Reconstructive Surgery.

W swoim dorobku naukowym posiada liczne publikacje w podręcznikach akademickich oraz samodzielnych czasopismach medycznych. Jest członkiem wielu towarzystw i komitetów naukowych, bierze czynny udział w sympozjach, konferencjach oraz szkoleniach. Został nagrodzony Złotym Medalem za zasługi dla obronności kraju w 2005 r.

Z jego usług specjalistycznych mogą skorzystać osoby, które borykają się z dolegliwościami, takimi jak: ból kręgosłupa, wady postawy, choroby zwyrodnieniowe (takie jak artroza) i różnego rodzaju złamania (kości udowej, kostek goleni, kości nadgarstka i przedramienia, a nawet kręgosłupa).

Leczy osteoporozę charakteryzującą się ubytkiem i osłabieniem masy kostnej, dyskopatię, która obejmuje schorzenia krążka międzykręgowego, a nawet dysplazję stawu biodrowego, która jest jedną z najczęściej występujących wad wrodzonych.

W swoim gabinecie wykonuje USG ortopedyczne i biopsję kości pozwalającą wykryć zmiany nowotworowe. Przeprowadza: rekonstrukcje więzadła krzyżowego, zakładanie wyciągu szkieletowego, zespolenie odłamów kostnych, a nawet amputację kończyn.

Źródło: https://ranking.abczdrowie.pl/d/leszek-romanowski-ortopeda-poznan-turek-srem-4793