Magdalena Nowaczewska
dr hab. n. med.

Magdalena Nowaczewska

Lekarz neurolog specjalizujący się w leczeniu bólu, zwłaszcza bólu głowy i migreny. Absolwentka studiów podyplomowych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (medycyna bólu). Doświadczenie zawodowe zdobywała w Klinice Neurologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy.

Aktualnie pracuje na stanowisku adiunkta w Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2017 r. założyła AthleticoMed – Centrum Leczenia Bólu i Kontuzji w Bydgoszczy, gdzie wraz z zespołem lekarzy i fizjoterapeutów kompleksowo zajmuje się m.in. pacjentami z bólem. Specjalizuje się w leczeniu bólów głowy metodami farmakologicznymi oraz technikami interwencyjnymi. Posiada duże doświadczenie w leczeniu migreny epizodycznej i przewlekłej oraz bólu głowy będącego skutkiem nadużywania leków przeciwbólowych.

Autorka licznych publikacji z zakresu bólów głowy w specjalistycznych czasopismach polskich i anglojęzycznych oraz aktywny uczestnik wielu konferencji, warsztatów i szkoleń w Polsce i za granicą. Jest międzynarodowym ekspertem w zakresie migreny przedsionkowej. W 2020 r. amerykańskie organizacje – Association of Migraine Disorders oraz Migraine Science Collaborative – zaprosiły ją do współpracy w opracowaniu międzynarodowych rekomendacji postepowania w leczeniu tego schorzenia. Zostały one opublikowane w 2021 r. w czasopiśmie „Frontiers of Neurology” („Care Gaps and Recommendations in Vestibular Migraine: An Expert Panel Summit”).

Aktualności z ekspertem