Ireneusz Babiak
dr hab. n. med.

Ireneusz Babiak

Posiada 30-letnie doświadczenie zawodowe zdobywane w trakcie pracy i szkoleń w szpitalach klinicznych w Polsce, Niemczech, Szwajcarii i Szwecji. 


Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób stawów kolanowych, biodrowych, barkowych, kręgosłupa, deformacji ręki i stopy, terapii podciśnieniowej ran (tj. NPWT) systemami VAC, Pico, Avelle. 


Wykonuje operacje: endoprotezy stawu biodrowego i kolanowego, zespół cieśni nadgarstka, palec zatrzaskujący, paluchy koślawe (haluxy), palce młotkowate, zespolenia złamań kości, zaburzenia zrostu, operacje rewizyjne endoprotez stawów, operacyjne leczenie zapaleń kości stawów z zastosowaniem biomateriałów, przeszczepy skóry. 


Do roku 2017 adiunkt oraz ordynator Oddziału IV w Klinice Ortopedii Traumatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (WUM), oraz wykładowca na English Division Medical University of Warsaw. 
W roku 2018 stanowisko överläkare - specjalista odpowiedzialny za endoprotezoplastykę biodra i kolana w Klinice Ortopedii w Eskilstunie w Szwecji.

Wykładowca na kursach szkoleniowych z operacji rewizyjnych endoprotez stawów, zapaleń kości i stawów, planowania w endoprotezoplastyce stawów, powikłań w ortopedii. 

Członek towarzystw naukowych: PTOiTr (Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne), EBJIS (European Bone and Joint Infection Society), PTZS (Polskie Towarzystwo Zakażeń Szpitalnych).

Źródło: https://www.znanylekarz.pl/ireneusz-babiak/ortopeda/warszawa