Filip Dąbrowski
dr n. med.

Filip Dąbrowski

Absolwent Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (2003–2009). Ukończył Dzienne Studia Doktoranckie na Wydziale Lekarskim GUM (2010–2015). W zawodzie pracuje nieprzerwanie od 2009 roku, początkowo jako stażysta w Pomorskim Centrum Traumatologii (obecnie Copernicus Podmiot Leczniczy), a następnie na stanowisku młodszego i starszego asystenta w Katedrze i Klinice Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu GUM.

Uzyskał tytuł doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy doktorskiej: Porównanie stopnia wykształcenia czucia dotykiem w populacji osób z brakiem widzenia, niedoborem widzenia i u ludzi zdrowych.

Związany z Kliniką Ortopedii od 2005 roku, początkowo jako członek Studenckiego Koła Naukowego, następnie jako Przewodniczący (2007–2009), a od września 2017 Opiekun.

Odbył liczne kursy i staże w czołowych ośrodkach ortopedycznych w kraju i za granicą. Stypendysta Werner Spingler Training Fellowship in Microsurgery 2013. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń w obrębie narządu ruchu.

Główne zainteresowania to: chirurgia ręki, mikrochirurgia, chirurgia rekonstrukcyjna, ortopedia dziecięca, a także urazy i choroba zwyrodnieniowa stawów.

Od wielu lat czynnie współpracuje z klubem sportowym RC Arka Gdynia Rugby oraz Operą Bałtycką w Gdańsku. Od 2014 bierze czynny udział w funkcjonowaniu Ogólnopolskiego Serwisu Replantacyjnego. Przeprowadza: badania ultrasonograficzne, badania wad postawy u dzieci, iniekcje dostawowe i okołostawowe pod kontrolą USG.

Jest skarbnikiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki i skarbnikiem Oddziału Pomorskiego Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego. Zwolennik nowoczesnych metod leczenia. Na pierwszym planie stawia komunikację i indywidualne podejście do pacjenta.

Źródło: https://filipdabrowski.pl/o-mnie 

Aktualności z ekspertem