Piotr Michniowski
dr n. med.

Piotr Michniowski

Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku (1998-2004), specjalista w dziedzinie Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu.

Zainteresowany głównie technikami artroskopowymi; aktywnie współpracuje z Kliniką i Katedrą Ortopedii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz z Kliniką Św. Łukasza w Bielsku-Białej, uczestnicząc w badaniach naukowych i nieustannie doskonaląc się w artroskopii barku i kolana. Uczył się od najlepszych podczas licznych staży kierunkowych i szkoleń zagranicznych m. in. w Austrii (Stolzalpe, Graz), Walii (Cardiff) i Francji (Strasburg) oraz w wiodącym w Polsce ośrodku – Klinice śc. Łukasza w Bielsku.

Poza medycyną sportową a zwłaszcza chirurgią artroskopową barku i kolana interesuje się diagnostyką ultrasonograficzną stawów biodrowych u dzieci.

W 2019 r. wraz z prof. M. Synderem, Kierownikiem Katedry i Kliniki Ortopedii UM w Łodzi, stworzył szkołę ultrasonografii dziecięcego stawu biodrowego o nazwie SONOHIPSCHOOL (www.sonohipschool.com); obecnie jako jedyni w Polsce prowadzą szkolenia certyfikowane i uznawane na całym świecie a inicjatywa zdobywa coraz większe uznanie.

Od 2021 roku instruktor i szkoleniowiec współpracujący z firmą Arthrex w zakresie zaawansowanych technik chirurgii barku – kursy cadaverowe, szkolenia na Bloku Operacyjnym, udział w szkoleniach w Polsce (Cemed) i Niemczech (Arthrex Lab.Monachium).

Nadchodzące wydarzenia