Sebastian Żabierek
dr n. med.

Sebastian Żabierek

Absolwent wydziału lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (2009). Doświadczenie zawodowe zbierał w Klinice Ortopedii i Ortopedii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (2009–2014) oraz Klinice Ortopedii i Traumatologii Uniwersytetu Medyczego w Łodzi (2015).

Obecnie pracuje jako starszy asystent w Klinice Ortopedii i Traumatologii CSK im. WAM w Łodzi.
Do tej pory odbył wiele szkoleń praktycznych z zakresu chirurgii ortopedycznej oraz sportowej w kraju i za granicą jako uczestnik oraz wykładowca. Szkoli ortopedów w zakresie chirurgii kolana oraz stawu barkowego.

Specjalizuje się w leczeniu zachowawczym i operacyjnym urazów obręczy barkowej, stawu kolanowego oraz skokowego. Wykonuje operacje z zakresu technik małoinwazyjnych i artroskopowych oraz endprotezolastyki (staw kolanowy, staw ramienno-łopatkowy).

Współpracuje z kadrą narodową Siatkówki Polskiej od 2017 roku. Członek towarzystw: ESSKA, PTArtro, PTOiTr.
Afiliacje: Klinika Ortopedii i Traumatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Centralny Szpital Kliniczny im. WAM (ul. Żeromskiego 113, 90-050 Łódź), SPORTO (ul. Miedziana 13/15, 90-038 Łódź).

Zawodowo związany z: Mistrzem Polski Energa Basket Ligii 2020/21 BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski oraz MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski

Programy edukacyjne z ekspertem