Kamil Koszela
dr n. med.

Kamil Koszela

Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Lekarz specjalizujący się̨ w ortopedii, traumatologii narządu ruchu, a szczególnie w neuroortopedii. Jego zainteresowania zawodowe i naukowe skupione są̨ w szczególności na patologiach kręgosłupa. Pracownik naukowy – Adiunkt Kliniki i Polikliniki Neuroortopedii i Neurologii Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie. Od 2014 roku wykładowca akademicki.

W codziennej praktyce ortopedycznej wykonuje iniekcje dostawowe i okołostawowe z zastosowaniem różnych preparatów, w tym kwasu hialuronowego.

Pomysłodawca i przewodniczący Komitetu Organizacyjnego, członek Komitetu Naukowego, prelegent podczas pięciu kolejnych edycji Ogólnopolskiej Konferencji Rehabilitacji, (Neuro)Ortopedii i Komunikacji Medycznej.

Jest autorem i współautorem licznych prac naukowych opublikowanych w czasopismach polskich i zagranicznych. Redaktor wydania specjalnego w „International Journal of Environmental Research and Public Health” pt. „Spinal and Musculoskeletal Disorders: Prevention, Diagnosis and Treatment” (MDPI, Szwajcaria). Recenzent prac naukowych w Multidisciplinary Digital Publishing Institute (MDPI, Szwajcaria), a także recenzent i promotor prac licencjackich oraz magisterskich. Prywatnie instruktor sztuk walki. Prowadzi Szkołę̨ Dalekowschodnich Sztuk Walki Aikido w Łodzi (posiadacz stopnia mistrzowskiego 4 dan Aikido). Pasjonat lotnictwa.