Na salę operacyjną zaprasza dr n. med. Sebastian Żabierek
Implantacja błony w staw kolanowy to metoda znana od kilku lat. Obecnie wykonywana jest w kilku ośrodkach w Polsce. Technika polega na uzupełnieniu ubytków chrzęstnych stawu kolanowego, skokowego lub biodrowego – w tym celu wykorzystuje się chrząstkę własną pacjenta przygotowywaną w trakcie procedury chirurgicznej.
Zapraszamy do prześledzenia etapów implantacji błony poprzedzonej standardową artroskopią. Zdobądź praktyczną wiedzę dotyczącą prezentowanej techniki i sprawdź, w jaki sposób wpływa na poprawę stanu pacjenta.
Opis przypadku pacjenta
Do szpitala zgłosił się 34-letni pacjent, u którego, w wyniku urazu, doszło do skręcenia stawu kolanowego. Rozpoznano zerwane więzadło krzyżowe przednie z uszkodzeniem łąkotkowym oraz ubytkiem chrzęstnym powierzchni stawowej kłykcia przyśrodkowego kości udowej.
Po przeprowadzonych badaniach mężczyzna został zakwalifikowany do implantacji błony w staw kolanowy. Zabieg ma na celu przywrócenie prawidłowej mobilności stawu i zmniejszenie bólu podczas wykonywania codziennych czynności.
Technika operacyjna jest dostępna dla zalogowanych użytkowników platformy Net4Doctor.