Drodzy Przyjaciele i Koledzy!
Pomimo ciągle rosnącej liczby młodych pacjentów z zaburzeniami w obrębie stóp temat stopy dziecięcej jest nadal traktowany jako mało istotny. W związku z tym zagadnienie to jest rzadko poruszane na konferencjach naukowych. Równocześnie obserwujemy niepokojące odejście od sprawdzonych zasad leczenia wad wrodzonych (np. stopy końsko-szpotawej) oraz następstw uszkodzeń ośrodkowego układu nerwowego u dzieci. Coraz częściej musimy mierzyć się z następstwami urazów i niepowodzeniami leczenia, w tym operacyjnego, w zakresie kończyny dolnej.
Powstał pomysł zorganizowania kursu, którego tematyka skupia się wyłącznie na dziecięcej stopie. Kurs odbędzie się w Łodzi w dniach 18-19 września 2025 r.
Swoimi doświadczeniami podzielą się wybitni specjaliści – znakomici goście zarówno z zagranicy: Jose Morcuende, Reid Nichols, Christina Alves, Monica Nogueira, jak i z Polski, m.in.: Marek Napiontek, Bartłomiej Kowalczyk oraz ja osobiście.
Podczas pierwszej części kursu zgłębimy tajemnice techniki Ponsetiego stosowanej do leczenia stopy końsko-szpotawej, mając niepowtarzalną możliwość nauki od uczniów samego mistrza i twórcy tej metody – Ignacego Ponsetiego. W drugiej części kursu skupimy się na pozostałych problemach i chorobach stóp oraz kończyn dolnych u dzieci.
Łódź to jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających się miast w Polsce, pełne unikalnych atrakcji i niesamowitej atmosfery. To miejsce z bogatą historią czterech kultur. Miejsce, gdzie historia spotyka się z przyszłością, a industrialne zabytki przekształcają się w nowoczesne przestrzenie. Miasto z charakterem, pełne pasji i energii. Idealne dla tych, którzy szukają inspiracji, przygód i nowych wyzwań!
Serdecznie zapraszam do udziału w kursie, który – dzięki międzynarodowemu gronu ekspertów – będzie doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy i wymiany doświadczeń podczas ożywionych dyskusji.
Do zobaczenia w Łodzi!
Z poważaniem
dr hab. n. med. Błażej Pruszczyński, prof. UM w Łodzi
Program
Rejestracja
Dlaczego warto?
- Międzynarodowa kadra ekspertów – wykłady i warsztaty prowadzone przez uznanych specjalistów z Europy, USA i Ameryki Południowej.
- Globalna wymiana wiedzy – wyjątkowa okazja do czerpania doświadczeń od światowej klasy ekspertów w ortopedii dziecięcej.
- Prestiżowe grono uczestników – lekarze i specjaliści z Polski oraz zagranicy, co sprzyja budowaniu wartościowych relacji zawodowych.
- Unikalna tematyka – najnowsze standardy diagnostyki i leczenia schorzeń stopy dziecięcej z perspektywy międzynarodowej praktyki klinicznej.
- Pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce – objęte patronatem EPOS (European Paediatric Orthopaedic Society), potwierdzającym jego rangę i jakość.