Pacjent z chorobą Parkinsona wymaga szczególnej uwagi zarówno w przypadku nagłej hospitalizacji, jak i planowanych procedur operacyjnych. O wyzwaniach klinicznych związanych z przygotowaniem, diagnozowaniem oraz leczeniem takich pacjentów dyskutowali wybitni specjaliści w swoich dziedzinach – prof. dr hab. n. med. Jacek Kowalczewski (ortopeda) oraz prof. dr hab. n. med. Monika Białecka (neurolog).
Zarządzanie leczeniem pacjentów z chorobą Parkinsona w sytuacjach wymagających współpracy wielospecjalistycznej jest kluczowe w kontekście minimalizacji ryzyka operacyjnego i poprawy wyników terapii. Program opiera się na praktycznych doświadczeniach i wiedzy opartej na najnowszych wytycznych.
Lekarze zdobędą wiedzę na temat:
• diagnozowania pacjentów z chorobą Parkinsona przed zabiegami ortopedycznymi,
• przygotowania ich do operacji, a także
• współpracy pomiędzy neurologiem a ortopedą w kontekście farmakoterapii oraz opieki pooperacyjnej.
Punkty edukacyjne i certyfikat
Do zdobycia praktyczna wiedza oraz punkty edukacyjne akredytowane przez Naczelną Izbę Lekarską. Zapoznaj się z materiałami, odpowiedz na pytania przygotowane przez prelegentów, uzyskaj imienny certyfikat potwierdzający udział w programie i liczbę przyznanych punktów.
Chcemy rozwijać się dla Ciebie – powiedz nam, co myślisz
Abyśmy mogli jeszcze lepiej sprostać Twoim potrzebom edukacyjnym, po wygenerowaniu certyfikatu masz możliwość wypełnienia krótkiej ankiety walidacyjnej. W zakładce Szkolenie możesz z kolei wyrazić opinię dotyczącą przydatności materiału w Twojej codziennej praktyce lekarskiej, a także ocenić skłonność do polecenia programu innym specjalistom.