Oddajemy w Twoje ręce czwarty materiał z cyklu wykładów dotyczących postępowania w przypadku wysiękowej postaci AMD. O tym, jak efektywnie prowadzić terapię anty-VEGF i wdrażać ewentualne modyfikacje w przyjętym modelu leczenia opowiedział dr n. med. Maciej Gawęcki.
Czego dowiesz się z wykładu? W materiale omówiono m.in.:
- strategię zmiany leków w toku terapii anty-VEGF w AMD oraz zagadnienia związane z jej prowadzeniem;
- możliwe przyczyny słabej odpowiedzi na wdrożone leczenie;
- pojęcia farmakologiczne w kontekście filozofii switch oraz wybrane badania i prace dotyczące zagadnienia;
- pojęcia reswitch oraz switchback;
- działanie leków anty-VEGF;
- podstawowe informacje o brolucizumabie i dane dotyczące bezpieczeństwa stosowania substancji;
- brolucizumab w świetle badań HAWK and HARRIER.
Wysłuchałeś wykładu? Przejdź do testu edukacyjnego i odpowiedz na trzy pytania przygotowane przez dra n. med. Macieja Gawęckiego. Masz możliwość zdobycia certyfikatu, który potwierdza Twój udział w programie oraz ilość zdobytych punktów.
Abyśmy mogli jeszcze lepiej sprostać Twoim potrzebom edukacyjnym, po wygenerowaniu certyfikatu masz możliwość wypełnienia krótkiej ankiety walidacyjnej dotyczącej prezentowanego materiału.
Wszystkich zainteresowanych tematem postępowania w przypadku wAMD informujemy, że pierwszy wykład cyklu zaprezentowała dr n. med. Joanna Adamiec-Mroczek. Dotyczył on drogi uzyskania najlepszego efektu klinicznego u pacjentów z wysiękową postacią AMD poprzez eliminację płynu w obrębie siatkówki.
Drugi wykład – Korelacja między parametrami anatomicznymi siatkówki a utrzymanie długoterminowej poprawy ostrości wzroku w leczeniu wysiękowego AMD – przedstawił z kolei dr hab. n. med. Sławomir Teper.
Dr hab. n. med. Joanna Gołębiewska w trzecim wykładzie cyklu odpowiedziała na pytanie postawione w tytule – Jak optymalnie wykorzystać OCT i angio-OCT w leczeniu pacjenta z wAMD?
Zachęcamy do zapoznania się z materiałami!