Konkurs

Weź udział i wygraj jedną ze 100 nagród

Uczestnictwo w cyklu to również szansa na zdobycie nagrody książkowej

"Kompendium leczenia bólu"

name
Obejrzyj wykłady
i zdobądź punkty edukacyjne
name
Odpowiedz
na pytania konkursowe
name
Wygraj książkę
NOWA TECHNIKA JUŻ DOSTĘPNA
Plastyka stopy spastycznej
Czy Twoja precyzja z sali operacyjnej przełoży się na prawidłowe wybory w quizie konkursowym? Siódma procedura stanowi zwieńczenie całego cyklu, ale także kolejną okazję, aby sięgnąć po wartościową nagrodę książkową. Już tylko do końca stycznia możesz przekonać się, czy Twoje odpowiedzi zagwarantują Ci miejsce na liście laureatów. Zachęcamy do edukacyjnej zabawy, podczas której spotkasz się z doświadczeniem najlepszych specjalistów z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu!
Osteotomia kości piętowej
Przedostatni odcinek cyklu to spotkanie z przypadkiem pacjenta ze stopą płasko-koślawą. Przyjrzyj się poszczególnym etapom korekcji i oceń efekt końcowy. Podczas zabiegu towarzyszyliśmy z kamerą Prof. dr. hab. n. med. Andrzejowi Grzegorzewskiemu.
Wydłużenie mięśnia brzuchatego łydki
Na sali operacyjnej swoją wiedzą i doświadczeniem podzielił się Prof. dr hab. n. med. Andrzej Grzegorzewski. Warto dodać, że do końca cyklu i związanego z nim konkursu z nagrodami książkowymi pozostały już tylko dwie publikacje. Zapraszamy do edukacyjnej zabawy – może to właśnie Ty zakrzykniesz „przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem”?
Endoprotezoplastyka częściowa stawu kolanowego
W prezentowanym odcinku przyjrzymy się procedurze endoprotezoplastyki częściowej stawu kolanowego przeprowadzonej u 53-letniego mężczyzny. Materiał, dzięki widokowi pola operacyjnego z dwóch kamer, pozwala na dokładne śledzenie działań chirurga popartych audiokomentarzem. Zabieg przeprowadził Dr hab. n. med. prof. UM Andrzej Borowski, z którym mieliśmy przyjemność spotkać się na sali operacyjnej przy okazji pierwszej publikacji cyklu.
Przeszczep łąkotki ACTIFIT
Przeszczep łąkotki ACTIFIT wykonał Dr n. med. Łukasz Lipiński. Materiał filmowy zawiera ujęcia z dwóch kamer wzbogacone o nagranie z artroskopu, zaś dołączony do nagrania komentarz operatora „prowadzi” oglądającego przez kolejne etapy zabiegu. Dzięki wymienionym składowym możemy oddać w ręce zainteresowanych kompleksowy i wartościowy program edukacyjny, który ukazuje właściwy przebieg prezentowanej procedury medycznej.
Plastyka palucha koślawego z osteotomią typu chevron
Tym razem przedstawiona została plastyka palucha koślawego z osteotomią typu chevron. Zabieg wykonał i szczegółowo omówił Lek. Kajetan Pstrągowski – specjalista z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Dzięki różnym ujęciom z kamery masz możliwość prześledzenia kolejnych etapów zabiegu jeszcze dokładniej.
Artrodeza stawu skokowego z zastosowaniem gwoździa śródszpikowego
Prezentowana publikacja to spotkanie z przypadkiem pacjentki ze stwierdzoną pourazową chorobą zwyrodnieniową stawu skokowego, którą zakwalifikowano do artrodezy piętowo-skokowo-goleniowej z dostępu otwartego. Zabieg przeprowadził Dr hab. n. med. prof. UM Andrzej Borowski.
Punkty edukacyjne i certyfikat
Do zdobycia praktyczna wiedza oraz punkty edukacyjne akredytowane przez Naczelną Izbę Lekarską.
Zapoznaj się z materiałem filmowym, odpowiedz na pytania przygotowane przez operatora, uzyskaj imienny certyfikat potwierdzający udział w programie oraz ilość przyznanych punktów.
Nagroda

Weź udział i wygraj jedną ze 100 nagród

"Ból jest zazwyczaj jednym z podstawowych objawów, które nakłaniają pacjenta do wizyty u lekarza, dlatego też znajomość podstawowych procesów związanych z jego powstawaniem, jego rodzajów oraz sposobów i możliwości leczenia wydaje się jedną z istotniejszych umiejętności każdego lekarza. Książkę kierujemy do klinicystów różnych specjalności, mając nadzieję, że pomoże im ona w codziennej pracy z chorymi".

Autorzy

name
dr hab. n. med
Jarosław Woroń
name
dr hab. n. med
Małgorzata Malec-Milewska
Ortopedia to rodzaj sztuki
– tu od każdego mistrza oczekuje się nieustannej aktualizacji wiedzy oraz zdobywania nowych praktycznych umiejętności z zakresu operatywy.
Życzymy samych merytorycznych przeżyć!
Firma Viatris i Net4Doctor