Konkurs

Weź udział i wygraj jedną ze 100 nagród

Uczestnictwo w cyklu to również szansa na zdobycie nagrody książkowej

"Kompendium leczenia bólu"

name
Obejrzyj wykłady
i zdobądź punkty edukacyjne
name
Odpowiedz
na pytania konkursowe
name
Wygraj książkę
NOWA TECHNIKA JUŻ DOSTĘPNA
Endoprotezoplastyka częściowa stawu kolanowego
W prezentowanym odcinku przyjrzymy się procedurze endoprotezoplastyki częściowej stawu kolanowego przeprowadzonej u 53-letniego mężczyzny. Materiał, dzięki widokowi pola operacyjnego z dwóch kamer, pozwala na dokładne śledzenie działań chirurga popartych audiokomentarzem. Zabieg przeprowadził Dr hab. n. med. prof. UM Andrzej Borowski, z którym mieliśmy przyjemność spotkać się na sali operacyjnej przy okazji pierwszej publikacji cyklu.
Przeszczep łąkotki ACTIFIT
Przeszczep łąkotki ACTIFIT wykonał Dr n. med. Łukasz Lipiński. Materiał filmowy zawiera ujęcia z dwóch kamer wzbogacone o nagranie z artroskopu, zaś dołączony do nagrania komentarz operatora „prowadzi” oglądającego przez kolejne etapy zabiegu. Dzięki wymienionym składowym możemy oddać w ręce zainteresowanych kompleksowy i wartościowy program edukacyjny, który ukazuje właściwy przebieg prezentowanej procedury medycznej.
Plastyka palucha koślawego z osteotomią typu chevron
Tym razem przedstawiona została plastyka palucha koślawego z osteotomią typu chevron. Zabieg wykonał i szczegółowo omówił Lek. Kajetan Pstrągowski – specjalista z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Dzięki różnym ujęciom z kamery masz możliwość prześledzenia kolejnych etapów zabiegu jeszcze dokładniej.
Artrodeza stawu skokowego z zastosowaniem gwoździa śródszpikowego
Prezentowana publikacja to spotkanie z przypadkiem pacjentki ze stwierdzoną pourazową chorobą zwyrodnieniową stawu skokowego, którą zakwalifikowano do artrodezy piętowo-skokowo-goleniowej z dostępu otwartego. Zabieg przeprowadził Dr hab. n. med. prof. UM Andrzej Borowski.
Punkty edukacyjne i certyfikat
Do zdobycia praktyczna wiedza oraz punkty edukacyjne akredytowane przez Naczelną Izbę Lekarską.
Zapoznaj się z materiałem filmowym, odpowiedz na pytania przygotowane przez operatora, uzyskaj imienny certyfikat potwierdzający udział w programie oraz ilość przyznanych punktów.
Nagroda

Weź udział i wygraj jedną ze 100 nagród

"Ból jest zazwyczaj jednym z podstawowych objawów, które nakłaniają pacjenta do wizyty u lekarza, dlatego też znajomość podstawowych procesów związanych z jego powstawaniem, jego rodzajów oraz sposobów i możliwości leczenia wydaje się jedną z istotniejszych umiejętności każdego lekarza. Książkę kierujemy do klinicystów różnych specjalności, mając nadzieję, że pomoże im ona w codziennej pracy z chorymi".

Autorzy

name
dr hab. n. med
Jarosław Woroń
name
dr hab. n. med
Małgorzata Malec-Milewska
Ortopedia to rodzaj sztuki
– tu od każdego mistrza oczekuje się nieustannej aktualizacji wiedzy oraz zdobywania nowych praktycznych umiejętności z zakresu operatywy.
Życzymy samych merytorycznych przeżyć!
Firma Viatris i Net4Doctor