Konkurs

Konkurs dobiegł końca, nadal jednak możesz korzystać z dostępu do materiałów edukacyjnych! Każda publikacja to spotkanie z innym przypadkiem, konkretną techniką operacyjną, a także doświadczeniem i wskazówkami operatora.

Plastyka stopy spastycznej
Zabieg u 75-letniej kobiety, u której – w wyniku urazu czaszkowo-mózgowego – doszło do deformacji stopy i problemów z jej prawidłowym obciążaniem, wykonał i opatrzył komentarzem Dr n. med. Piotr Buchcic. Do zdobycia praktyczna wiedza oraz punkty edukacyjne akredytowane przez Naczelną Izbę Lekarską.
Osteotomia kości piętowej
Przedostatni odcinek cyklu to spotkanie z przypadkiem pacjenta ze stopą płasko-koślawą. Przyjrzyj się poszczególnym etapom korekcji i oceń efekt końcowy. Podczas zabiegu towarzyszyliśmy z kamerą Prof. dr. hab. n. med. Andrzejowi Grzegorzewskiemu.
Wydłużenie mięśnia brzuchatego łydki
Zapraszamy do śledzenia nagrania zabiegu wydłużenia mięśnia brzuchatego łydki metodą Strayera z dostępu tylno-przyśrodkowego. Zobacz, jaki test wykonał operator przed rozpoczęciem procedury, aby stwierdzić, która z części mięśnia trójgłowego pacjenta jest przykurczona. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, aby uniknąć powikłań oraz jak wygląda postępowanie pozabiegowe.
Endoprotezoplastyka częściowa stawu kolanowego
W prezentowanym odcinku przyjrzymy się procedurze endoprotezoplastyki częściowej stawu kolanowego przeprowadzonej u 53-letniego mężczyzny. Materiał, dzięki widokowi pola operacyjnego z dwóch kamer, pozwala na dokładne śledzenie działań chirurga popartych audiokomentarzem. Zabieg przeprowadził Dr hab. n. med. prof. UM Andrzej Borowski, z którym mieliśmy przyjemność spotkać się na sali operacyjnej przy okazji pierwszej publikacji cyklu.
Przeszczep łąkotki ACTIFIT
Przeszczep łąkotki ACTIFIT wykonał Dr n. med. Łukasz Lipiński. Materiał filmowy zawiera ujęcia z dwóch kamer wzbogacone o nagranie z artroskopu, zaś dołączony do nagrania komentarz operatora „prowadzi” oglądającego przez kolejne etapy zabiegu. Dzięki wymienionym składowym możemy oddać w ręce zainteresowanych kompleksowy i wartościowy program edukacyjny, który ukazuje właściwy przebieg prezentowanej procedury medycznej.
Plastyka palucha koślawego z osteotomią typu chevron
Tym razem przedstawiona została plastyka palucha koślawego z osteotomią typu chevron. Zabieg wykonał i szczegółowo omówił Lek. Kajetan Pstrągowski – specjalista z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Dzięki różnym ujęciom z kamery masz możliwość prześledzenia kolejnych etapów zabiegu jeszcze dokładniej.
Artrodeza stawu skokowego z zastosowaniem gwoździa śródszpikowego
Prezentowana publikacja to spotkanie z przypadkiem pacjentki ze stwierdzoną pourazową chorobą zwyrodnieniową stawu skokowego, którą zakwalifikowano do artrodezy piętowo-skokowo-goleniowej z dostępu otwartego. Zabieg przeprowadził Dr hab. n. med. prof. UM Andrzej Borowski.
Punkty edukacyjne i certyfikat
Do zdobycia praktyczna wiedza oraz punkty edukacyjne akredytowane przez Naczelną Izbę Lekarską.
Zapoznaj się z materiałem filmowym, odpowiedz na pytania przygotowane przez operatora, uzyskaj imienny certyfikat potwierdzający udział w programie oraz ilość przyznanych punktów.
Ortopedia to rodzaj sztuki
– tu od każdego mistrza oczekuje się nieustannej aktualizacji wiedzy oraz zdobywania nowych praktycznych umiejętności z zakresu operatywy.
Życzymy samych merytorycznych przeżyć!
Firma Viatris i Net4Doctor