Dominika Janiszewska-Bil
dr n. med.

Dominika Janiszewska-Bil

Okulistka i mikrochirurg, kierownik Medyczny Kliniki Optegra w Katowicach, z którą związana jest od 2017 roku. Wcześniej doświadczenie zawodowe zdobywała w ośrodkach medycznych na Tajwanie, w Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Jest absolwentką elitarnego kursu z chirurgii refrakcyjnej, organizowanego przez Moorfields Eye Hospital w Londynie oraz szkolenia z chirurgii refrakcyjnej z zastosowaniem lasera femtosekundowego oraz excymerowego w Monachium. 

W codziennej praktyce lekarskiej przeprowadza kwalifikacje i zabiegi laserowej korekcji wzroku, zajmuje się chirurgią i transplantologią rogówki oraz chirurgią zaćmy.

Wielokrotnie była prelegentką na konferencjach z zakresu chirurgii rogówkowej i zasiadała w loży ekspertów na sympozjach naukowych.

Należy do Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, Amerykańskiej Akademii Okulistycznej, Azjatyckiego oraz Włoskiego Towarzystwa Rogówkowego oraz Boston Keratoprosthesis Study Group. Przez wiele lat pracowała w Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii „Homograft” w Zabrzu.

Programy edukacyjne z ekspertem