Ortopedia
2019-03-14

Zapalenia i zakażenia kości oraz stawów, infekcje okołoprotezowe

Wykład
Przewidywany czas szkolenia 60 min
Zdobądź 1 pkt edu. (NIL)
Program aktywny do 2019-12-31
O programie

Na program składa się moderowana dyskusja dwóch ekspertów, którzy odpowiadają na pytania widzów przesyłane na czacie, a także końcowy test edukacyjny weryfikujący stan Twojej wiedzy po zapoznaniu się z materiałem filmowym (trzy pytania ogólne). 

Przed materiałem video zaprogramowano również pretest (trzy pytania z pięcioma odpowiedziami, z których jedna jest prawidłowa), którego rozwiązanie nie jest obligatoryjne.

Po obejrzeniu i wysłuchaniu dyskusji zostaniesz skierowany do pytań testowych z pięcioma odpowiedziami, z których tylko jedna jest prawidłowa. Po wybraniu odpowiedzi otrzymasz informację zwrotną dotyczącą poprawności wyboru.                                         

Zasady

Aby odebrać certyfikat, zapoznaj się z dyskusją ekspertów i odpowiedz na pytania testowe. Możliwość wygenerowania certyfikatu pojawi się, gdy uzyskasz co najmniej 70% poprawnych odpowiedzi w postaci przycisku "Certyfikat". Jeśli Twoje odpowiedzi będą nieprawidłowe, na stronie pojawi się przycisk "Spróbuj ponownie" – możesz wtedy przystąpić do programu raz jeszcze i poprawić wynik.

Adresat
ortopedzi, traumatolodzy
Cel

Poszerzenie i ugruntowanie aktualnej wiedzy z dziedziny ortopedii i traumatologii wśród lekarzy specjalistów zainteresowanych zagadnieniem stanów zapalnych oraz zakażeń kości i stawów bedących pawikłaniami interwencji ortopedycznych. 

Słowa kluczowe
zapalenia i zakażenia stawów i kości powikłania endoprotezoplastyki, profilaktyka okołooperacyjna
Skróty
Skala GA
Skala Gustilo-Anderson (klasyfikacja złamań otwartych według Gustilo-Andersona)
Kierownik naukowy
Marek Synder
prof. dr hab. n. med. Marek Synder
Absolwent Akademii Medycznej w Łodzi. Kierownik Kliniki Ortopedii i Ortopedii Dziecięcej UM w Łodzi. Konsultant Wojewódzki w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu dla obszaru województwa łódzkiego. Prezes PTOiTr przez dwie kadencje 2014–2018. Przewodniczący Sekcji Ortopedii Dziecięcej 2001–2004.
Redaktor merytoryczny
Ewa Nowacka-Polka
lek. n. med. Ewa Nowacka-Polka
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, na co dzień, jako młodszy asystent rezydent (kardiologii), pracuje w Oddziale Chorób Wewnętrznych z Samodzielnym Pododdziałem Kardiologii Szpitala MSWiA w Łodzi.
Redaktor techniczny
Agnieszka Kaszowska
mgr Agnieszka Kaszowska
Absolwentka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Od 7 lat stale zaangażowana w pracę nad rozwojem portali internetowych związanych z branżą medyczną i zdrowiem. Na co dzień pogłębia swoją wiedzę z zakresu marketingu internetowego oraz SEO. Poza pracą interesuje się lotnictwem oraz motoryzacją. Jej pasją są podróże, językoznawstwo oraz literatura. W wolnym czasie bierze udział w koncertach ulubionych zespołów rockowych.
Partner edukacyjny
Patron naukowy
Instytucja akceptująca