Ortopedia
2019-07-04

Osteotomia nadkostkowa

Procedury medyczne
Przewidywany czas szkolenia 30 min
Zdobądź 0.5 pkt edu. (NIL)
Program aktywny do 2020-12-31
O programie

W materiale filmowym profesor Marek Napiontek prezentuje przebieg osteotomii nadkostkowej wykonywanej u pacjentki z wadą wrodzoną – stopami końsko-szpotawymi. 

W szkoleniu omówione zostały:

  • charakterystyczne cechy zniekształcenia występującego u pacjentki,
  • nieprawidłowości stwierdzone w obrazie klinicznym,
  • cele przeprowadzanej operacji,
  • kolejne algorytmy postępowania podczas zabiegu,
  • zalecenia dla pacjentki po osteotomii nadkostkowej.


Możesz również sprawdzić stan swojej wiedzy o przedstawionej technice operacyjnej w przygotowanym teście edukacyjnym.  

Zasady

Aby odebrać certyfikat, zapoznaj się z dyskusją specjalistów i odpowiedz na pytania testowe. Możliwość wygenerowania certyfikatu pojawi się, gdy uzyskasz co najmniej 70% poprawnych odpowiedzi w postaci przycisku "Certyfikat". Jeśli Twoje odpowiedzi będą nieprawidłowe, na stronie pojawi się przycisk "Spróbuj ponownie" – możesz wtedy przystąpić do programu raz jeszcze i poprawić wynik.

Adresat
Ortopedzi
Cel

Udostępnienie lekarzom ortopedom i traumatologom praktycznej wiedzy medycznej w formie nagranej techniki operacyjnej z komentarzem eksperta.

Słowa kluczowe
osteotomia, osteotomia nadkostkowa, chirurgia urazowa, przecięcie kości, stopa końsko-szpotawa, zniekształcenia stóp
Kierownik naukowy
Marek Synder
prof. dr hab. n. med. Marek Synder
Absolwent Akademii Medycznej w Łodzi. Kierownik Kliniki Ortopedii i Ortopedii Dziecięcej UM w Łodzi. Konsultant Wojewódzki w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu dla obszaru województwa łódzkiego. Prezes PTOiTr przez dwie kadencje 2014–2018. Przewodniczący Sekcji Ortopedii Dziecięcej 2001–2004.
Redaktor merytoryczny
Ewa Nowacka-Polka
lek. n. med. Ewa Nowacka-Polka
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, na co dzień, jako młodszy asystent rezydent (kardiologii), pracuje w Oddziale Chorób Wewnętrznych z Samodzielnym Pododdziałem Kardiologii Szpitala MSWiA w Łodzi.
Redaktor techniczny
Agnieszka Kaszowska
mgr Agnieszka Kaszowska
Absolwentka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Od 8 lat stale zaangażowana w pracę nad rozwojem portali internetowych związanych z branżą medyczną i zdrowiem. Na co dzień pogłębia swoją wiedzę z zakresu social mediów, marketingu internetowego oraz SEO. Poza pracą interesuje się lotnictwem oraz motoryzacją. Jej pasją są podróże, językoznawstwo oraz literatura. W wolnym czasie bierze udział w koncertach ulubionych zespołów rockowych.
Partner edukacyjny
Patron naukowy
Instytucja akceptująca