Ortopedia
2019-03-14

Aspekty prawne istotne dla lekarza specjalisty na przykładzie ortopedii

Wykład
Przewidywany czas szkolenia 60 min
Zdobądź 1 pkt edu. (NIL)
Program aktywny do 2020-12-31
O programie

Na program edukacyjny składa się:

  • moderowana dyskusja lekarza ortopedy oraz radcy prawnego,
  • nieobligatoryjny pretest (test wstępny) – trzy pytania, pięć odpowiedzi (w tym jedna prawidłowa),
  • końcowy test edukacyjny – trzy pytania, pięć odpowiedzi (w tym jedna prawidłowa).  

Test wstępny umożliwi Ci sprawdzenie stanu Twojej wiedzy przed obejrzeniem dyskusji, jednak nie jest konieczne jego rozwiązywanie. 

Po zaznaczeniu odpowiedzi na pytanie w teście końcowym uczestnik otrzymuje informację zwrotną dotyczącą poprawności wyboru.

Zasady

Aby odebrać certyfikat, zapoznaj się z dyskusją ekspertów i odpowiedz na pytania testowe. Możliwość wygenerowania certyfikatu pojawi się, gdy uzyskasz co najmniej 70% poprawnych odpowiedzi w postaci przycisku "Certyfikat". Jeśli Twoje odpowiedzi będą nieprawidłowe, na stronie pojawi się przycisk "Spróbuj ponownie" – możesz wtedy przystąpić do programu raz jeszcze i poprawić wynik.

Adresat
ortopedzi, traumatolodzy, lekarze specjaliści
Cel

Poszerzenie i ugruntowanie aktualnej wiedzy z zakresu prawa medycznego wśród lekarzy specjalistów (szczególnie ortopedów i traumatologów) zainteresowanych aspektami prawnymi dotyczącymi ich codziennej praktyki zawodowej. 

Słowa kluczowe
prawo medyczne, ubezpieczenia obowiązkowe, klauzula sumienia, zgoda pacjenta, kontrakt, umowa o pracę
Kierownik naukowy
Marek Synder
prof. dr hab. n. med. Marek Synder
Absolwent Akademii Medycznej w Łodzi. Kierownik Kliniki Ortopedii i Ortopedii Dziecięcej UM w Łodzi. Konsultant Wojewódzki w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu dla obszaru województwa łódzkiego. Prezes PTOiTr przez dwie kadencje 2014–2018. Przewodniczący Sekcji Ortopedii Dziecięcej 2001–2004.
Redaktor merytoryczny
Ewa Nowacka-Polka
lek. n. med. Ewa Nowacka-Polka
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, na co dzień, jako młodszy asystent rezydent (kardiologii), pracuje w Oddziale Chorób Wewnętrznych z Samodzielnym Pododdziałem Kardiologii Szpitala MSWiA w Łodzi.
Redaktor techniczny
Agnieszka Kaszowska
mgr Agnieszka Kaszowska
Absolwentka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Od 8 lat stale zaangażowana w pracę nad rozwojem portali internetowych związanych z branżą medyczną i zdrowiem. Na co dzień pogłębia swoją wiedzę z zakresu social mediów, marketingu internetowego oraz SEO. Poza pracą interesuje się lotnictwem oraz motoryzacją. Jej pasją są podróże, językoznawstwo oraz literatura. W wolnym czasie bierze udział w koncertach ulubionych zespołów rockowych.
Partner edukacyjny
Patron edukacyjny
Instytucja akceptująca